CENTRE D’ESTÈTICA RAME, PREMI GOLDENEYE AL MILLOR CENTRE NACIONAL 2012

PREMI MARIO GISBERT AL
MILLOR CENTRE ASSOCIAT DE MICROPIGMENTACIÓ D’ESPANYA 2012

Mario Gisbert fa el lliurament a Centre d’Estètica Rame, el premi 2012 com Millor Centre Associat de Micropigmentació d’Espanya.

El lliurament del premi, es va realitzar a la Sala de Premsa de la fira de Barcelona durant la celebració de la fira Cosmobelleza 2013 el passat Dilluns 4 de febrer, a les 14 hores.

Mario Gisbert va realitzar el lliurament del premi a Marina Rulló, Gerent del Centre acompanyat de Miriam Alcántara, Tècnic Excel · lent de micropigmentació de Catalunya.

El departament de comunicació de Mario Gisbert va conversar amb Marina Rulló després de rebre el premi:

1 – QUI ÉS MARINA RULLÓ?

Vaig néixer a Lleida fa 39 anys. Vaig viure l’estètica gairebé des del primer dia, ja que la meva mare va ser la fundadora del centre que avui dirigeixo. Durant aquests anys, he anat creixent al costat de CENTRE D’ESTÈTICA RAME, des del vessant empresarial però també des de la familiar i, encara que vaig fer els meus estudis i vaig exercir durant uns anys en l’àmbit de la salut dental, la meva inquietud pel món empresarial em feia mirar cada vegada més cap a aquell projecte que havia vist néixer i que ara s’ha convertit en un gran centre d’estètica.

2 – EXPLICAN’S ALGUNA COSA SOBRE EL CENTRE D’ESTÈTICA RAME

Va ser fundat fa 35 anys per Amelia Sarret amb la companyia incondicional de la Merce, que avui encara forma part del nostre equip de 9 persones.

Va començar sent un petit centre d’estètica, però amb una filosofia que actualment encara es manté, donar a tots els seus clients una estètica real i amb la màxima professionalitat.

Actualment CENTRE D’ESTÈTICA RAME té la seva pròpia firma de cosmètica i amb unes instal · lacions de 300m2 i 15 cabines.

Compta amb els millors tractaments tant facials com corporals i una infinitat d’aparells, com ara CYCLONE, LPG, THERMAFINE FACIAL I CORPORAL, MESOTERÀPIA VIRTUAL TDES, PRESOTERÀPIA BALLACER, ULTRATONE i moltes altres més que ha convertit el nostre centre en un els de referència de la zona.

3 – COM VAS DECIDIR OFERIR TRACTAMENTS DE MICROPIGMENTACIÓ ALS TEUS CLIENTS?

La micropigmentació, és una tècnica que veníem treballant des de fa anys, però que per diversos motius sempre deixàvem d’oferir perquè no encaixava amb la nostra filosofia, oferir al client la màxima professionalitat.

Després de decidir que era un tractament que no tenia lloc en el nostre centre vam conèixer la firma GOLDENEYE, i ens va sorprendre des del primer moment la professionalitat i serietat d’aquesta, de manera que vam decidir tornar apostar per aquest tractament, sent a dia d’avui un tractament més a recomanar als nostres clients.

4 – COM VAS CONEIXER A LA MIRIAM ALCÀNTARA?

La Miriam va venir un dia al nostre centre a oferir-nos la tècnica de la micropigmentació, segurament la Miriam encara recorda la meva negativitat inicial cap al tractament! Però ella molt pausadament em va explicar la tècnica de la micropigmentació i qui era la firma GOLDENEYE em va sorprendre molt la professionalitat tant d’ella, avui encara em segueix sorprenent, com la serietat de la pròpia firma.

Així és com començar el nostre camí professional fa uns anys i que avui encara continua amb la mateixa il · lusió que el primer dia.

5 – QUÈ ÉS EL QUE MÉS DEESTACARIES DE LA MICROPIGMENTACIÓ?

La manera que té d’embellir un rostre i la naturalitat que li dóna a la vegada.

Cadascuna de les persones que he vist després d’aplicar la micropigmentació la sensació òptica que descriu és com si estigués acabada de maquillar per una professional però amb l’avantatge que no desapareix i la comoditat que això pot proporcionar tant a la persona que ho fa per necessitat com per estètica.

M’agradaria destacar també que en el cas de la MIRIAM ALCANTARA com de la signatura GOLDENEYE, li donen a la micropigmentació un vessant per mi encara més bònica, la oncològica, és sorprenent veure les reconstruccions de arueoles mamàries i la seguretat que això proporciona a la dona .

Destacar també que encara que majoritàriament associem a la micropigmentació amb la funció d’embellir la cara en molts casos també s’utilitza per corregir imperfeccions òptiques i dissimular cicatrius.

6 – HI HA ALGUNA REFLEXIÓ QUE DESITGUIS COMPARTIR AMB LES PROFESSIONALS QUE LLEGUEIXIN AQUESTA ENTREVISTA SOBRE AQUESTA TÈCNICA

Segurament hi haurà moltes professionals, que igual que em va passar a mi, tinguin por a oferir aquest tractament per les conseqüències que puguin tenir per una mala aplicació de la tècnica. Costa molt confiar en alguna cosa que un no pugui controlar directament i hagi de deixar en mans d’una altra persona, que va i ve del teu centre.

Avui i després dels anys que portem treballant tant amb MIRIAM ALCÀNTARA com amb la FIRMA GOLDENEYE us puc assegurar que la micropigmentació és una bona tècnica per poder oferir als nostres clients i que farà que ens diferenciï d’altres centres de la nostra zona.